Nikdy by mě nenapadlo, že je možné připravit luxusní krémovou polévku z řapíkatého celeru. Takže ANO, je to možné. A je opravdu vynikající. Řapíkatý celer má příjemnou oříškovou chuť a velmi často se vyskytuje v jídelníčcích programu Metabolic Balance. Jako bílkovinu jsem v tomto receptu zvolila čerstvé houby shitake, které jsem koupila na trhu (používám jenom ty čerstvé, sušeným se vyhýbám, protože ta chuť prostě není nic moc). Můžete ale přidat třeba tofu, nebo na kostky nakrájenou mozarellu, nebo třeba bílé fazole či čočku a nebo by se zde krásně snoubil losos či drůbeží maso.
Zobrazit celý článek
Tenhle dotaz se objevuje velmi často, protože ve většině jídelních plánů jsou ve 2. úpravné fázi rajčata významně omezena a u některých osob dokonce zcela vyloučena. Mnoha lidem se tohle omezení bytostně nelíbí a zpočátku ho nesou velmi těžce (měla jsem to stejně). Ale když pochopíme, proč tomu tak je, bude i mnohem snazší, tohle omezené přijmout. Ač se všude na internetu dočtete, jak jsou rajčata úžasně zdravá, plná antioxidantů a vitamínu a obsahují užitečné vitamíny, mikro a makro živiny vhodné pro vyváženou stravu – je to jenom část informací, která se k této zelenině váží. Je zde ještě ta druhá část – a o té se nikde moc nepíše, ale je třeba o ní vědět. Proč s rajčaty zacházet s respektem a nepřehánět to s jejich využíváním? Více v článku…
Zobrazit celý článek
Máte rádi palačinky? Já ano, proto zde sdílím recept z našich kurzů zdravého vaření. Pokud máte ve svém jídelním plánu jako snídani kombinaci mléka, ovesných vloček a ovoce – je tenhle recept právě pro vás. Divíte se, jak je možné připravit palačinku bez vajec? Je to možné, i když je třeba dodržet jednu důležitou zásadu. Ptáte se kterou? Nespěchat a nechat těsto potřebný čas odstát. Čím déle, tím lépe bude držet pohromadě. Pojďme na to!
Zobrazit celý článek